Kuba Novotný

Climbing coach & movement specialist

Services

What I offer and how I work

Individual
training
 

Chceš vyladit svůj lezecký pohyb a trénink specificky na míru? Tak aby ladil s Tvými cíli a co nejefektivněji jsi mohl zapracovat na svých slabých místech? Domluv si individuální trénink.

Group
training
 

Máš rád trénink v partě? Vyhovuje Ti se učit okoukáváním od ostatních? Je pro Tebe důležitý týmový duch? Doraž na pravidelnou skupinovku na Smíchoffce. O aktuální rozpis skupinovek si napiš v kontaktním formuláři.

Víkendové workshopy & semináře

Máš to do Prahy daleko? Nebo si nejsi jistý, jestli je tento přístup Tvůj šálek kávy? Přijď si poslechnout a prakticky vyzkoušet základy mého přístupu na víkendový seminář! Nebo pokud máš partu kamarádů, napiš mi v kontaktním formuláři a můžu dorazit za vámi.

Semináře pro firmy
 

Máš v práci kolektiv aktivních lidí a myslíš si, že by je zajímalo pár tipů k lepšímu pohybu, ať už ve vertikále nebo mimo ní? Zajímá vás jak sportovní trénink přesahuje do longevity? Domluv si seminář pro svou firmu!

Arrange your own training

My aproach

Při práci s klientem kladu důraz na dlouhodobě udržitelný růst. Jde mi tedy v prvé řadě o to, aby se klient mohl bez zranění a bolestí co nejdéle zlepšovat. Během spolupráce s klientem se snažím identifikovat chyby v pohybu, které mohou být příčinou bolestí nebo opakujících se zranění, popř. nejvíce brzdí výkonnostní rozvoj.

What are the goals of my approach?

  • vysvětlit a ukázat, které prvky lezeckého pohybu vytváří přetížení pohybového aparátu, a jak je co nejrychleji opravit
  • optimalizace tréninku, tak aby odpovídal cílům klienta a respektoval jeho současnou úroveň a možnosti
  • vysvětlit jak spolu souvisí kompenzace, strečink a síla a jak z těch prvků tréninků vytěžit co nejvíc při malé časové investici

SKRYTÁ SÍLA

Více o mém přístupu

Spolu s Hanibalem jsme pro vás připravili sérii videí, ve které představujeme přístup k tréninku, který by měl vést k růstu výkonnosti možná pomaleji, ale za to dlouhodoběji a bez bolestí šlach a kloubů a bez zranění.

Power is just hidden technique

CHANGE YOUR CLIMBING SKILLS TO SUSTAINABLE CLIMBING PERFORMANCE

My story

Sám lezu už od roku 2009. V roce 2011 jsem začal trénovat i ostatní. Nejprve děti v Holešovicích, potom v BoulderBaru a LokalBloku. O tři roky později jsem si udělal trenérskou licenci B a makal chvíli jen na svých dovednostech. Výsledky se dostavily rychle. Zesílil jsem, jenže jsem lezl pořád stejně, a navíc se objevily zdravotní problémy. Záda, záhy na to ramena a lokty.

Začal jsem obcházet různé fyzio kurzy pro trenéry, abych zjistil, co s tím. Během mého hledání jsme s kamarádem začali psát tréninkové plány mladým závodníkům. I oni sílili a měli zdravotní potíže. Nakonec mě v roce 2016 cesty zavedly až k doktoru Čumpelíkovi. Brzy po začátku naší spolupráce mé zdravotní potíže odezněly. A nejen to. Dost jsem se zlepšil i v lezení.

Od roku 2016 chodím k panu Čumpelíkovi na konzultace každý týden a z našich společných konzultací týkajících se fyziologického pohybu, sportovního tréninku a role neurologie v pohybu a učení nových pohybů se snažím najít způsob, jak se v lezení zlepšovat dlouhodobě bez zranění. 

Workshopy na SmíchOFFce

lez zdravěji a efektivně

Vouchers

Climbing is a joy. And as a gift even bigger!. Choose a voucher that will sit your partner in a harness. I'll give it to you in person or send it by e-mail.

Climbing is a joy. And as a gift even bigger!. Choose a voucher that will sit your partner in a harness. I'll give it to you in person or send it by e-mail.

Contact

Do you want to know what the current courses and workshops are? Feel free to ask me by e-mail or in the contact form.

E-mail

novotnykuba@email.cz

Phone

+420 737 666 655

Get more climbing news